Jeśli zdecydujecie się na wypoczynek nad polskim morzem w Dziwnówku – nie zawiedziecie się! Dziwnówek zapewnia rozmaite okoliczne atrakcje.

 

PLAŻOWICZE – znajdą wytchnienie na pięknych plażach, które graniczą z pasem lasem iglastych ciągnących się wzdłuż naszego wybrzeża.

ROWERZYŚCI będą zadowoleni z nowych ścieżek rowerowych którymi mogą dotrzeć do Kamienia Pomorskiego, Wrzosowa, Dziwnowa, Łukęcina, Pobierowa, Trzęsacza i wielu innych ciekawych miejsc.

Osoby, które uwielbiają NORDIC WALKING mają nieograniczone możliwości spacerów, ale największym powodzeniem cieszą się spacery wzdłuż plaży oraz ścieżkami leśnymi. Nad morzem korzystają z czystego powietrza przesyconego jodem ,który bardzo korzystnie wpływa na naszą tarczycę. W lasach iglastych z powietrza bogatego w olejki eteryczne, które doskonale łagodzą dolegliwości układu oddechowego.

FANI SPORTÓW WODNYCH mają do dyspozycji Szkołę Sportów Wodnych – gdzie można pod fachową opieką nauczyć się lub doskonalić swoje umiejętności w windsurfingu i kite-surfingu. Jest tu dobrze zaopatrzona baza gdzie można wypożyczyć potrzebny sprzęt. Zajęcia prowadzone są nad Jeziorem Wrzosowskim i nad morzem. Link do strony szkółki wind i kitesurfingu.

Dla CIEKAWYCH ŚWIATA w najbliższej okolicy jest wiele godnych polecenia miejsc :Kamień Pomorski – gdzie warto odwiedzić Katedrę XII-XVw z unikatowym wirydarzem ,Muzeum Kamieni i nowoczesną Marinę. Międzyzdroje- Promenada Gwiazd, molo z 1906r – 395m, Woliński Park Narodowy z żubrowiskiem. Wolin a w nim jedyny w Polsce Skansen Wikingów. Wrzosowo – Park Rozrywki dla dzieci. Trzęsacz ze słynnymi ruinami gotyckiego kościoła na wysokim klifowym brzegu oraz multimedialne Muzeum na 15 południku. Niechorze z piękną Latarnią Morską z 1866r. Wszystkie te miejsca są ciekawe i godne obejrzenia. Link do Skansenu Wikingów.

 

ZAPRASZAMY